wz

SIMSKY - výukový kurz

Jak procházet fotoalbum z The Sims

Úroveň pro začátečníky
předpokládám alespoň minimální znalost práce s Průzkumníkem
Poznámky hra The Sims musí být již nainstalována


Nejjednodušší je Simsky nakopírovat přímo do adresáře, ve kterém se nachází fotoalbum v The Sims. Pokud jste hru nainstalovali do výchozího adresáře a chcete procházet fotky z prvního sousedství, nakopírujte soubor Simsky.exe do C:\Program Files\Maxis\The Sims\UserData\PhotoAlbum. Simsky totiž nejdříve načítají obrázky, umístěné na stejném místě, jako program.

Pak jen stačí spustit Simsky a pomocí kurzorových kláves <- / -> či klikem na takto vypadající ikony se pohybovat po obrázcích fotoalba.

Pokud máte novější verzi The Sims, pak kromě fotek v adresáři PhotoAlbum existují i jejich náhledy - soubory končící na _thumb. Tyto soubory je zbytečné v programu prohlížet, protože kvalita náhledu nestačí pro zobrazení v Simskách.

Pokud chcete zobrazit konkrétní obrázek či fotky z jiného sousedství, stiskněte PageUp (nebo klikněte na ikonu pro výběr adresáře). Způsobem shodným s jinými programy vyberte požadovaný adresář a v něm i obrázek.

Simsky - jak se pohybovat po obrázcích

Pro úplné začátečníky způsob volby jiného sousedství - klikněte postupně 2x na ikonu "O úroveň výše" - octnete se v adresáři The Sims. Zde dvojklikem otevřete příslušné sousedství (Userdata = první sousedství, Userdata2 = druhé atd.) a v něm dvojklikem otevřete adresář PhotoAlbum. Klikněte na některý z obrázků a pak stiskněte Enter nebo klikněte na Otevřít.

Obdobně postupujte, pokud nemáte Simsky nakopírované v adresáři s fotoalbem. Spusťte program, stiskněte PageUp nebo klikněte na ikonu pro výběr adresáře, proklikejte se do požadovaného sousedství a v adresáři PhotoAlbum zvolte požadovaný obrázek. Pomocí kurzorových kláves pak album můžete procházet.


Chcete víc? Například, aby Simsky samy našly adresář s The Sims a nabídly obsažená sousedství? Nebo aby se kromě názvu obrázku vypisoval i jeho popis, zadaný v The Sims a bylo ho možné editovat? Žádný problém! Napište mi, co byste chtěli do Simsek přidat, a když vás bude víc, zahrnu vaše požadavky do programu!


Simsky - (C) 2002-2004 Dave Luv web: Simsky.wz.cz e-mail: Simsky@seznam.cz