wz

SIMSKY

O programu


K čemu vůbec Simsky slouží ?

Simsky jsou jednoduchý grafický program, určený pro tvorbu kvalitních obrázků ze hry The Sims a dalších nástrojů, souvisejících s The Sims. Nejlepších výsledků Simsky dosáhnou při editaci obrázků vašich miláčků, vytvořených v programu Simpose. Simsky nahrazují složité grafické programy, ve kterých byste jinak obrázky museli upravovat. Navíc jsou zadarmo, v češtině a jejich ovládání zvládne opravdu každý.

Simsky dokáží prohlížet fotoalbum z The Sims a zde umístěné obrázky ořezávat, měnit jejich velikost, upravovat jejich jas či barevný tón, což se velice hodí pro zjasnění obrázků pořízených během nočního života vašich Simsáků. Podporovány jsou jak JPG, tak BMP obrázky. Programem můžete samozřejmě též prohlížet a upravovat záběry z vaší dovolené a nic neříkající obrázky hned mazat stiskem jediné klávesy.

Největší síla programu je však v kombinaci obrázku z The Sims s reálným pozadím. Velice jednoduše tak můžete vaše miláčky umístit na fotku z vaší dovolené! Jednoduše nahrajete do Simsek obrázek ve formátu BMP, u něhož bude automaticky vytvořena průhlednost, a pod něj umístíte libovolné pozadí. Nastavíte si vzájemnou polohu obou obrázků, jejich velikost a nezávisle též můžete provést úpravu jejich nasvícení. Výsledný obrázek potom uložíte do JPG a můžete si jej vytisknout, vystavit na vašich stránkách nebo spolu s dalšími obrázky prohlížet v Simskách!

Ke tvorbě BMP obrázků z The Sims silně doporučuji program Simpose. Tento program umí vytvořit snímky až 4 Simsáků v různých pózách, ke kterým pak v Simskách doplníte pozadí a doupravíte nasvícení a velikost obrázku. Nebo jen přidáte pěkně vypadající efekty typu zapadajícího slunce. Pokud používáte jiný kvalitní editor, dejte mi vědět a já doplním do Simsek přímou návaznost. V nouzi můžete použít i program Simshow, ten ovšem neumožňuje obrázky přímo ukládat a výsledná kvalita je mizivá.

Historie

Simsky jsem začal psát v létě 2002. Potřeboval jsem program pro jednoduché prohlížení obrázků z The Sims, stejně jako vytvořeného oblečení a nových Simsáků. Během měsíce program umožňoval prohlížet jakýkoliv BMP / JPG obrázek. Na podzim roku 2002 přibyla možnost kombinovat BMP obrázky s libovolným pozadím a základní úpravy nasvícení obrázku.

Na jaře 2003 Simsky umí i změnu polohy a velikosti obou obrázků, stejně jako uložení výsledného obrázku. V tuto chvíli mě napadlo, že by bylo škoda program používat jen sám a začal jsem pracovat na webových stránkách. Výsledek posuďte sami.

O autorovi

Říkají mi Dave Luv. Moje skutečné jméno není podstatné. Je mi 27 let a jsem maniak do hry The Sims. Pracuji v jedné stavební firmě jako programátor a kolegové mi říkají, že jsem tak trochu mimo, když trávím celé dny pařbou The Sims a tvorbou různých nástrojů pro tuto hru. Prý bych se měl oženit ;-).

Všechny moje programy a webové stránky budou navždy FREE, protože chci, aby co nejvíce lidem usnadnily jejich život v The Sims. Pokud se vám líbí, pošlete mi povzbuzující e-mail, protože to je pro mě jediná odměna, kterou za celou tu námahu dostanu.


Chcete se podílet na růstu těchto stránek? Neváhejte mě kontaktovat na níže uvedené adrese a společně tyto stránky rozšíříme o galerie nejhezčích obrázků či o vámi vytvořené předměty a oblečení do The Sims, které budou pro každého fanouška hry ke stažení. Pokud umíte dobře anglicky, vaše návody a další texty si budou číst tisíce fanoušků z celého světa.


Simsky - (C) 2002 - 2007 Dave Luv web: Simsky e-mail: Simsky(a)seznam.cz