wz

SIMSKY

Poradna a časté otázky v The Sims 2


O čem se píše v této sekci?

Spousta hráčů se mě pořád dokola ptá na ty samé věci. Už mi začalo brát spoustu času odpovídat na tyto dotazy každému zvlášť, takže jsem se rozhodl založit tuto sekci.

Naleznete tu 3 základní témata - otázky k prográmku See Them 2, což nejsou jen věci popsané v manuálu, ale také podrobné návody pro záchranu hry po katastrofách, které jste napáchali v režimu vývojářských cheatů, zvaném Debug mode. Další rozsáhlé téma (které bude brzy přidáno) je o stahování, recolorech, problémech s kompatibilitou mezi různými prográmky a úpravami hry atd. Poslední téma (které také brzy přibyde) popisuje různé chyby hry a postup jejich odstranění.

•  SEE THEM 2, TAJNÉ CHEATY (DEBUG MODE) A NAHOTA V SIMS  •

Nemůžu umisťovat okna a dveře. Použil jsem tvůj prográmek.

Zase si někdo nepřečetl manuál ;o)? Spousta objektů z režimu stavění i nákupu musí být přichycena na přesnou část dlaždice, když je pokládáte na pozemek. Hlavně jde o objekty, které se dotýkají zdi (dveře, okna, kuchyňské linky...). Takže zavřete hru, spusťte See hem 2 a vypněte umisťování objektů mimo mřížku (kliknutím na obrázek se 4 květináči). Zelené zaškrtávátko se změní na červené X. Zavřete ST2 a spusťte hru.

Některé objekty nebo NPC ukazují errory po vstupu na pozemek.

Tohle je také popsáno v manuálu. Mnohé objekty stažené z netu a některé NPC (postavy řízené počítačem) nejsou kompatibilní s režimem tajných cheatů (Debug mode). Dojde k zobrazení chyby, i když tyto objekty či postavy fungují úplně normálně při vypnutých cheatech. Takže zavřete hru a vypněte vývojářské cheaty pomocí See Them 2 - spusťte ho a klikněte na obrázek s hlavou Simky obsahující menu s nabídkami. Zelené zaškrtávátko se změní na červené X. Zavřete ST2 a spusťte hru.

Cenzura není úplně odstraněna - Simsáci jsou v koupelně částečně oblečení.

Pokud jste použili crack pro odstranění cenzury, který natvrdo přepsal hlavní spustitelný soubor hry (s příponou .exe), nahraďte tento soubor jeho originální verzí. Pokud jste si neudělali zálohu, musíte soubor přetáhnout z instalačního CD s hrou nebo hru přeinstalovat. Jen tak mimochodem, jakékoliv úpravy .exe souborů v TS2 mohou být detekovány vnitřní ochranou hry jako pirátství, v takovém případě vám ve hře nebudou fungovat nabídky v režimu stavění.

Také odstraňte jakékoliv globální úpravy hry vztažené k cenzuře, které nahrazují herní interakce (jsou nazývány BHAV hacks nebo Global mods). Tyto úpravy hry jsou psány jen pro konkrétní verzi hry, měli byste je odstranit před instalací nového datadisku či balíčku. K nalezení globálních hacků v herních adresářích můžete použít Clean Installer - budou označeny červeně (ale např. i soubor censor.package přidaný přes See Them 2 bude označen - pokud ho necháte odstranit, kostečky se zapnou zase zpátky ;o).

Nahatí Simsáci byli fajn, ale teď mi kostečky už nejdou zapnout zpět.

K tomu obvykle dojde, pokud máte ve hře více než jednu úpravu na odstranění cenzury. Musíte odstranit všechny tyto úpravy, pokud chcete mít kostečky zpět. Pokud jste na to použili jiný šťourací nástroj, zase přes něj danou úpravu hry odstraňte. Mějte při tom zavřenou hru i ostatní nástroje - soubory nemohou být smazány, pokud je zrovna hra má načtené.

Je See Them 2 kompatibilní se SimPE?

Ano. SimPE používá stejný soubor pro odstranění cenzury, ale s jiným jménem a dává ho do jiného umístění. ST2 dokáže najít tento soubor přidaný přes SimPE, takže nebudete mít ve hře 2 různé soubory, které dělají totéž :o).

Je See Them 2 kompatibilní s Insiminatorem?

Ano. See Them 2 je šťourací prográmek, který mění vlastnosti hry zvenčí. Pro odstranění cenzury ST2 používá vertex shader hack (tedy soubor, který upravuje 3D vrstvu hry); Insim je balíček BHAV hacků (tedy různé úpravy interakcí). Tyto 2 typy úpravy hry fungují nezávisle na sobě.

Hraji Sims 2 na počítači Macintosh. Existuje nějaký free odstraňovač cenzury?

Ano. Ze sexysims2.com si můžete stáhnout Quaxiho "Invisible censor blur" (najdete ho v sekci Downloads, v části Hacks). Je to ten samý soubor censor.package, který instaluje See Them 2.

Je rušič cenzury použitý v See Them 2 kompatibilní s datadiskem Roční období?

Ano, je :o). Pokud přesto Quaxi v budoucnu vydá novou verzi souboru censor.package, upravil bych ST2 během následujícího dne :o).

Zbývající funkce v ST2 jsou nezávislé na verzi hry, takže by měly fungovat i ve všech budoucích verzích hry.

Musím pokaždé spustit See Them 2 před zapnutím hry?

Ne. Všechna nastavení jsou uložena na disku. ST2 spusťte, jenom když chcete změnit některá nastavení (tedy zapnout nebo vypnout některou funkci tohoto prográmku).

Nefunguje mi funkce pro otáčení předmětů po 45 stupních (šikmé pokládání objektů).

Stačí se podívat do manuálu k ST2: Musíte mít Univerzitu nebo novější datadisk. Pro otáčení musíte použít klávesy "," a "." (na těch samých klávesách je napsáno i "<" a ">").

Hrál jsem si s tajnými cheaty a něco jsem pokazil. Můj pozemek je poškozený.

Vývojářský režim byl vytvořen autory hry a See Them 2 vám ho umožní zapnout / vypnout. Některé příkazy mohou skutečně vaše Simsáky zabít. Pokud přesně nevíte, co se po použití příkazu stalo, neukládejte hru! V následujících odstavcích jsou uvedeny postupy, jak si některá taková poškození spravit.

Když Sims chtějí použít jakýkoliv předmět, pokaždé se jim rozbije.

Povedlo se vám na pozemek přidat neviditelný předmět, který to všechno způsobuje. Jmenuje se Break Inducer a můžete ho v Debug mode najít v onom tajném menu pod položkou Spawn. Pokud už jste pozemek uložili, musíte použít předmět, který toto chování zase zruší.

Povolte tajné cheaty, pokud jste je už vypnuli (spusťte ST2 a podívejte se, jestli je u obrázku tajného menu zelené zaškrtávátko - pokud ne, tak na něj klikněte. Zavřete ST2 a spusťte hru). Nyní použijte Break Suppressor (vstupte na pozemek, vyberte si Sima, klikněte na něj při zmáčknuté klávese Shift a v tajném menu zvolte More / Spawn / More / Break Suppressor). Od tohoto okamžiku už se vám nebudou předměty samy rozbíjet :o). Pokud chcete, můžete po ukončení hry vypnout tajné cheaty použitím See Them 2.

Omylem jsem kliknul na Make Sim Unselectable. Můžu nějak zachránit pozemek?

Tento příkaz prostě způsobí, že na zvoleného Sima se už ve hře nepůjde nijak přepnout ;o). Pokud už jste uložili pozemek, musíte použít následující postup.

Pokud v domácnosti žije více Simů, jednoduše si zvolte jiného a pak klikněte na nefunkčního Sima současně se stisknutou klávesou Shift (samozřejmě pořád v režimu tajných cheatů) - a zvolte Make Selectable. Tímto se bude možné na vašeho Sima znovu přepnout.

Pokud ale v rodině nejsou jiní Simové či jste příkaz použili na všechny Sims (což se projeví tak, že se vůbec nedá přepnout do režimu života), musíte provést jinou věc. Přepněte se do režimu nákupu (klávesa F2), nahoďte okno pro ruční zadávání cheatů (zmáčkněte Ctrl + Shift + C) a zadejte tento příkaz: moveObjects on . Potvrďte ho stiskem Enteru a pak naklikněte každého Sima a "prodejte" ho stiskem klávesy Delete (musíte takto prodat všechny Sims v rodině). Vypněte tento cheat zadáním moveObjects off v okně cheatů. Uložte pozemek a vraťte se z něj do obrazovky sousedství. Když teď znovu na pozemek vstoupíte, všichni Simsáci budou zpět, půjde se na ně přepnout a všechny jejich ukazatele potřeb, nálady atd. budou zelené :o).


Tento text dále nešiřte. Pokud čtenáři vašich stránek potřebují poradit, pošlete je na Simsky :o).


Simsky - (C) 2002 - 2007 Dave Luv web: Simsky e-mail: Simsky(a)seznam.cz